Pożyczki na dowód przez Internet nadal rzadziej wybierane

małżeństwo podpisuje dokumentyOferta sektora pożyczek pozabankowych, chociaż mocno obecna w mediach, nadal jest rzadziej wybierana przez Polaków, niż oferta klasycznych pożyczek bankowych. Kredyt na oświadczenie przez Internet stał się produktem bardzo popularnym, ale nadal Polacy zwyczajnie boją się podobnych zobowiązań.

Ilu Polaków korzysta z sektora pozabankowego?

Według badań przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) jedynie 1% badanych Polaków przyznaje, że korzysta obecnie z oferty firmy pożyczkowych. Trzech na stu Polaków przyznaje jednak, że z takiej oferty korzystało w przeszłości.
Wynik sondażu jest reprezentatywny. Przeprowadzono go na grupie ponad tysiąca osób w różnym wieku. Czy faktycznie odzwierciedla zainteresowanie Polaków parabankami? Trudno powiedzieć, ale wydaje się, że prawdziwe zainteresowanie podobnymi pożyczkami widać chociażby wśród szerokiej grupy Internautów.

Kto korzysta z usług parabanków?

Badanie pokazało również, jakie osoby korzystają najczęściej z ofert parabanków, a jakie osoby podchodzą do nich raczej sceptycznie.

  • 7-9% – tyle procent robotników niewykwalifikowanych przyznawało się do korzystania z usług firm pożyczkowych (rozdział procentów spowodowany jest przeprowadzeniem więcej niż jednego badania tego typu)
  • 7% – tyle procent osób oceniających swoje warunki materialne, jako złe przyznawało się do pożyczania w firmach pożyczkowych
  • 7% – wysoki odsetek osób pożyczających w parabankach to osoby o najniższych dochodach na osobę w rodzinie

Czy Polacy mają zaufanie do firm pożyczkowych?

Wydaje się, że niski udział kredytów pozabankowych w całym sektorze usług finansowych w Polsce spowodowany jest brakiem zaufania Polaków do podobnych rozwiązań. Potwierdzają to wyniki przeprowadzonych sond. Z drugiej strony kredyt na oświadczenie przez Internet jest jednym z najbardziej popularnych form kredytów wśród Internautów.

  • 85% Polaków deklaruje, że nie ma zaufania do parabanków
  • 6% Polaków ma stosunek obojętny do parabanków
  • 4% Polaków deklaruje, że ma zaufanie do parabanków

Rozwinięcie tematu kredytów na oświadczenie znajdziecie państwo pod adresem: http://finansowaparabola.pl/pozyczka-na-oswiadczenie-bez-badania-zdolnosci-kredytowej.html

Kto ufa parabankom, a kto nie?

CBOS zbadało również, jakie grupy społeczne mają do parabanków większe zaufanie, a jakie z nich znacznie mniejsze.

  • 10% – odsetek osób pracujących na własny rachunek, które deklarują większe niż przeciętne zaufanie do parabanków
  • 9% – odsetek pracowników administracyjno-biurowych, które deklarują większe niż przeciętne zaufanie do parabanków
  • 7% – odsetek osób bezrobotnych, które również wykazują do parabanków zaufanie większe niż przeciętne

Parabanki cieszą się największym zaufaniem wśród ludzi młodych do 24 roku życia oraz tych mieszkających w miastach od 20 do 100 tysięcy mieszkańców oraz w miastach powyżej 500 tysięcy mieszkańców.

Dodaj komentarz